KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 1816-1413-3318
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Standard Keil 1816-1413-3318 Sink Drain
| Fits with Manufacturer | Standard Keil |
|---|---|
| Model Number | 1816-1413-3318 |
| Manufacturer Part # | 1816-1413-3318 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Standard Keil 1816-1413-3318 1" Nps Drain 2" Flange 3-1/4" Long, Inside Dia Drain Opening 0.96", Fits 1-3/8" Sink Opening, Nickel Plated Brass Comes With Washer & Locknut
