Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Standard Keil 2948-0132-3251 Hinge Continuous 1 1/2"x6ft
Item:
#1178253
Technical details
| Fits with Manufacturer | Standard Keil |
|---|---|
| Model Number | 2948-0132-3251 |
| Manufacturer Part # | 2948-0132-3251 |
| Height | 0.25" |
| Width | 1" |
| Depth | 72" |
| Weight | 1.12 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
Standard Keil 2948-0132-3251 Hinge Continuous 1 1/2"x6ft
About this item
Product Details
Product Details
Standard Keil 2948-0132-3251 Material Stainless Steel W/ Pin, Length 72", 1.8 Mm, Width 1 1/2" Open, 38 Mm Open, Outer Diameter .091" Pin, 2.3 Mm Pin, Thickness .042", 1.1 Mm
