Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Standard Keil 7820L Hinge
| Fits with Manufacturer | Standard Keil |
|---|---|
| Model Number | 7820L |
| Manufacturer Part # | 7820L |
| Height | 1.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.52 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Standard Keil 7820L Edgemount Hinge Polished Chrome, Offset 15/16", Length 4-1/2", Width 3/4", Screw Centers 1-7/8", Outside Screw Centers 1-7/8", Series R40 211 2840 7820 R40-1010
