Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Stanton Trading PCB-18269 Food Storage Box 18" X 26" X 9"D 13 Gallon Capacity
| Manufacturer | Stanton Trading |
|---|---|
| Model Number | PCB-18269 |
| Manufacturer Part # | PCB-18269 |
| Depth | 8 - 9 Inches |
| Color | Clear |
| Long Side | 26" |
| Short Side | 18" |
| Construction | Polycarbonate |
| Weight | 6.29 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Stanton Trading, PCB-18269, Food Storage Box, 18" x 26" x 9"D, 13 gallon capacity, polycarbonate, clear, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
