Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket .
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 05-GR-0001
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 05-GR-0001 Griddle Element 120v 875w
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 05-GR-0001 |
| Manufacturer Part # | 05-GR-0001 |
| Height | 1" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 05-GR-0001 Griddle Element [ 120v 875w 1ph ] [ 8-1/4" X 8-1/4" ], [terminals Screw [8-32 ], For Screws Use # 26-2899 8-32 X 1/4" Ss, Star/toastwell Griddle Bg-3 New Style Tubular

