Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Star Mfg 198042 Element Quartz 120v 275w
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 198042 |
| Manufacturer Part # | 198042 |
| Height | 2.75" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 16" |
| Weight | 0.17 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 198042 Quartz Element, Length 12-1/4" 311 Mm, Voltage 120 Vac, Wattage 275, Weight 0.356 Lb, Models Used In, Holman Qcs-2-300h Qcs-2-500 Rcs-2-500

