Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 200509
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 200509 Drive Motor 208/240v 1p 5.5rpm
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 200509 |
| Manufacturer Part # | 200509 |
| Height | 5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 3.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 200509 Drive Motor [ 208/240v ] [ 1ph ] [5.5 Rpm ] [.18amp ], [cw Rotation ] [ 5/16" X 1-1/4" Shaft ], 3/16" Cooling Fan Shaft. Fan Blade Only Ap# 281123, Black & White 208v Black & Blue 240v Tape The One Not Used, Belleco Toaster, Holman Oven 210 210(hx X) 214 214(hx X)., Toaster 314 314hx 318hx 1000 1100 B710, B710h B814 B814h B910 Qcs-2 S714, T710 T710h T714 T714h T814 T814h T914 Tbh14, Th14 Tx914 Dt14 1100tw Wall Mounted., Qm14 9g-qt14(r)-vxx, Ocs-3-1000 950h 1300 1400bh 1600b Qcs-2-1200b. Rcs

