Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Star Mfg .
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg 2A-Z8017
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 2A-Z8017 Idler Bushing
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2A-Z8017 |
| Manufacturer Part # | 2A-Z8017 |
| Height | 0.3" |
| Width | 0.3" |
| Depth | 0.3" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2A-Z8017 Idler Bushing, Consider Also Purchasing # 26-2663 Idler Gear., Bushing .200" Id X .303" Od X .405" Wide Ss Steel., , Star Has Changed This Part To Larger Od With Shoulder, To Fit New Idler Gear. New Bushing May Not Fit Old Idler, Gear., Star Roller Grill 20 30 30d 45a 50 75a.

