Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket .
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield 2T-30133
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 2T-30133 Thermostat Sj 3/8 X 5 3/4 20
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2T-30133 |
| Manufacturer Part # | 2T-30133 |
| Height | 3" |
| Width | 2" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2T-30133 [ Type- Sj ] [ Temp 200-375 ] [ Bulb 3/8" X 5-3/4" ], [ Cap 20" ] [ Mount 1 ] 4 Terminals ] W/ Panel Nut, # 22-1087 "wells" Grey & Silver T Stat Knob, [ 2-3/8" Dia ] [ Off-375-225] [mount .187] [flat Down ], Off Printed On Bottom, Wells, Fryer F(45 48 49 67 68 77 78 456 486 676 686 776 778 786), Fls48 Fls49 Fnw49., Series Llf.

