Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket .
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 2T-Y1668
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 2T-Y1668 Hi Limit Thermotat
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2T-Y1668 |
| Manufacturer Part # | 2T-Y1668 |
| Height | 2" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 24" |
| Weight | 0.78 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2T-Y1668 [ Type - Lc W/manual Reset ] [ Temp 450 ], [ Bulb 5/16" X 3-5/8" ] [ Cap 36" ], , Star Fryer, 116c 215b 216 404 510f 530f 530t 530te 515 515e.

