Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Southbend aftermarket .
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 2T-Y1962
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 2T-Y1962 Stem Adapter
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2T-Y1962 |
| Manufacturer Part # | 2T-Y1962 |
| Height | 0.62" |
| Width | 0.26" |
| Depth | 0.26" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2T-Y1962 Bj T Stat "d" Stem Adaptor Stem 21/32" Long, Total Length 1.575", "bj" T Stat D-stem Adaptor Notch Up Flat Down., For "bj" T Stat D-stem Adaptor Notch Up Flat Right, Use # 26-2306.( 1/4" X 7/8" )

