Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket .
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 2T-Z7208
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 2T-Z7208 Thermostat S 3/8 X 5 3/8 18
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2T-Z7208 |
| Manufacturer Part # | 2T-Z7208 |
| Height | 2.75" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2T-Z7208 [ Type- S ] [ Temp 200-375 F ] [ Bulb 3/8" X 5-3/8" Nickel], [ Cap 18" ] [ Mount 1 ] [ Dial # 22-1193 ], [ 2-1/2" Dia ] [ < 400-200 ] [mount .187"] [flat Up], [ Gen Use Dial # 22-1006 Off-400-200 4-way ], Star Fryer 115c, 115d & 115dl (s/n 11512266 & Up), 116c &, 116cl(s/n 1161491 & Up)510f 515(a E Ea) 530(f, Fa T Ta Te Tea).

