Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Lang .
- Authorized Lang dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lang 2U30200-28
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 2U30200-28 Motor
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2U30200-28 |
| Manufacturer Part # | 2U30200-28 |
| Height | 2" |
| Width | 5.3" |
| Depth | 5.6" |
| Weight | 1.22 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2U30200-28 Axial Fan Motor, 115v 50/60hz 19/16w Wire Leads, 4-11/16" Sq X 1-1/2" 4-1/8" Mt Hole Ctrs, For 240v Use Star 2u-30200-43 Non Stock, Star Lang Proofer Pf-h-1

