KitchenRestock.com is your trusted source for Lang .
- Authorized Lang dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lang 41100-13
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 41100-13 Sensor Temperature
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 41100-13 |
| Manufacturer Part # | 41100-13 |
| Height | 2.35" |
| Width | 7.85" |
| Depth | 19.4" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 41100-13 Temperature Sensor Probe, 23" X 1/8" Dia. Probe 10" Wire Lead W/ 2 Pin Plug., Lang Grill G-(3e 4e 5e 6e)(all Beg With S/n E48000 And, F49000) G-(3ei 4ei 5ei 6ei)(all With S/n E51388 To E89816).
