Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Nu-Vu aftermarket .
- Engineered to match existing Nu-Vu units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Nu-Vu 50-0695
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 50-0695 Lamp Ptfe 130v 40w
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 50-0695 |
| Manufacturer Part # | 50-0695 |
| Height | 4" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 50-0695 [ 130v ] [ 40w ] Medium Base [regular Type ], 3-1/4" X 2" Dia., Shatterproof Ptfe Coating., American Permanent Ware Hot Dog Steamer Dr-1a Dr-2a, Hatco Food Warmers, Henny Penny Warmer Mw-1., Merco Warmer
