Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket .
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield 500166
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 500166 Warmer Element 208v 1650w
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 500166 |
| Manufacturer Part # | 500166 |
| Height | 0.5" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 17.5" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 500166 208v 1650w 8-1/2" X 17-1/2", W/ Screw 8-32 X 1/4" Qty 2 Part # 26-2899, Wells Food Warmer Ss206 Ss276 Smp Tmp

