Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Star Mfg 50293 Surface Heater 240v 2500w 10" Dia.
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 50293 |
| Manufacturer Part # | 50293 |
| Height | 1.3" |
| Width | 10" |
| Depth | 10" |
| Weight | 1.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 50293 Surface Element [ 240v 2500w 1ph ] [ 10" Dia. ], Elem Dia 7-1/2" Overall Dia. 10", Wells Hot Plate H63 H65 H336 H636
