Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket .
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield 50513
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 50513 Griddle Element 208v 2500w
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 50513 |
| Manufacturer Part # | 50513 |
| Height | 3" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 22" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 50513 Griddle Element [ 208v 2500w 1-3ph ], [ 5" X 22-1/2" X 3"h ], [terminals Stud/nut 10-32, Wells Griddle G24 G246

