Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket .
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield 55967
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 55967 Warmer Element 240v 1650w 9" Dia.
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 55967 |
| Manufacturer Part # | 55967 |
| Height | 0.5" |
| Width | 10.75" |
| Depth | 9" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 55967 Element [ 240v 1650w 1ph ] [ 9" Dia. ], Mount 1/2"-20 Brass Nuts, [terminals Flag W/screw [8/32 ], Includes Screws # 26-2899 8-32 X 1/4" Ss, Wells Food Warmer Hw10 Hw106

