Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket .
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield 60374
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 60374 Fryer Element 240v 4600w
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 60374 |
| Manufacturer Part # | 60374 |
| Height | 14.75" |
| Width | 4.75" |
| Depth | 9.13" |
| Weight | 3.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 60374 Element 4 Loops [ 240v 4600w 1-3ph ], [ 10" X 5 X 9-1/2"h ] [terminals Ring, Wells Fryer F-49 F-49rt F-58 F-67 F-676 F-68 F-686, F-85

