Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket .
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 624040
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 624040 Burner 18 3/4 X 5 3/4 Steel
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 624040 |
| Manufacturer Part # | 624040 |
| Height | 1.5" |
| Width | 5.75" |
| Depth | 18.75" |
| Weight | 1.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 624040 Aluminized Steel Burner W/ Air Shutter, [ 18-3/4" X 5-3/4" X 1" Dia Od ] [ 15" Burn ], 2 Weld Studs Underside, [ Air Shutter # 26-1863 Side Slot Only 1" Dia Id ], Star Broiler & Grill, 6015cb 6015cba 6024cb 6024cba 6036cb 6036cba 6048cba, 615m 615ma 615mb 615t 615ta 615tz 624m 624ma 624mb, 624t 624ta 624ta-lp 624tb-lp 624tchsa 624tchsz, 624tspa 624tspz 624tz 636m 636ma 636mb 636t 636ta, 636ta-lp 636tchsa 636tchsz 636tspa 636tspz 636tz, 648m 648ma 648mb 648t 648ta 48tb-lp 648tchsa, 648tchsz 648tspa 648tspz 648tz

