Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket .
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 7845
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg 7845 Quartz Heater 104v 800w 16 1/4"
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 7845 |
| Manufacturer Part # | 7845 |
| Height | 3.75" |
| Width | 10.45" |
| Depth | 17.1" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 7845 Quartz Element 104v 800w 16-1/4" Ceramic End To End, 1 Ph 11" Wire Leads, Holman/star, Oven 214 214(c H Hc Hx X)., Toaster Older 714 Units Tt960 Units With 15.4 Amps., Qcs-3-950h & Qcs-3-1000 4 Tube Units.

