Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket .
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg A3-36116
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg A3-36116 Warmer Element
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | A3-36116 |
| Manufacturer Part # | A3-36116 |
| Height | 0.5" |
| Width | 11.25" |
| Depth | 20" |
| Weight | 0.75 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg A3-36116 Element [ 120v 1500w 1ph ] [ 20" X 11" ], , Breakaway Fittings Are Not Standard. They Are 1/4" Cct, That Are Reamed Out To 0.270" Id. We Include With Kit., Star Steamer Hot Dog Steamer 36 36 Senior.

