Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket .
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg PS-Z2021
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Star Mfg PS-Z2021 Element 208/240v 600/800w
Item:
#1182148
Technical details
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | PS-Z2021 |
| Manufacturer Part # | PS-Z2021 |
| Height | 11" |
| Width | 2" |
| Depth | 10" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg PS-Z2021 Top Grill Element 208/240v 600/800w 10-1/2" X 11-1/2", 35" & 48" Leads With Ring Terminals, Star Griddle Cg14 Cg14t Gr14 Gr14t

