FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Lang .
- Authorized Lang dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lang PS30200-35
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg PS30200-35 Motor
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | PS30200-35 |
| Manufacturer Part # | PS30200-35 |
| Height | 8.39" |
| Width | 9.9" |
| Depth | 15.9" |
| Weight | 22.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg PS30200-35 Blower Motor 2 Speed (after C-90069), 115v 60hz 1725/1140 Rpm 1/3 Hp 1 Phase, Shaft 1/2" X 4" With One Flat Side, Star Lang Convection Oven Gcco-ap Gcco-c, Gcco-pp Gcco-pt, Gcco-sii Gcco-t Gcod-s-lp/nat Gcof-s-lp/nat, Gcof-ssd-nat Gcppof-ppnatfd, Blower Wheel # 26-2931 Non-steam Units, Blowwer Wheel Lang Lgq9-51100-57 Steam Units, (gcco-c Gcco-pp Gcco-pt)
