Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Star Mfg .
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg SHN-118016
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg SHN-118016 Speed Control
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | SHN-118016 |
| Manufacturer Part # | SHN-118016 |
| Height | 1.4" |
| Width | 3.55" |
| Depth | 5.7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg SHN-118016 Speed Control Potentiometer 250 Ohm 120v, 16awg X 8" Black & Blue Wire Leads W/diode 1/4" Dia Stem., No Positive Off Position., Holman Ez10 Ez20
