Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Star Mfg SP-160028 Conveyor Belt
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | SP-160028 |
| Manufacturer Part # | SP-160028 |
| Height | 14" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg SP-160028 Stainless Steel Conveyor Belt 14" X 35", New Replacement Is 35-1/2" Long Can Remove Links For, Shorter Units Old One Was 14"w X 31" Long With 3 Links., New One Has 79 Links Old One Had 70 Link Belt S/s Comes, With 3 Short Connecting Links., Holman Toaster Tt900h Tt920 Tt1200 Bf1500

