KitchenRestock.com is your trusted source for Bloomfield .
- Authorized Bloomfield dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bloomfield WS-50007
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg WS-50007 Broiler Element 104v 225w 17 1/4"
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | WS-50007 |
| Manufacturer Part # | WS-50007 |
| Height | 0.7" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 17.3" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg WS-50007 Broiler Element [ 104v 225w 1ph ] [ 17-1/4" ], [terminals Flagw/screw, Includes Screw # 26-2345 10-32 X 1/4" Ss, Includes Nickel Plated Brass Nut Only Is # 95-1197, Wells Broiler B40

