KitchenRestock.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket .
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg WS-50290
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg WS-50290 Thermostat Ka 5/16 X 8 1/2 72
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | WS-50290 |
| Manufacturer Part # | WS-50290 |
| Height | 3" |
| Width | 6" |
| Depth | 8.25" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg WS-50290 [ T Stat Type - Ka ] [ Temp 100-200 F ], [ Curved Bulb 5/16" X 8-1/2" ] [ Cap 72" ] [ 3/8" Mpt Stuff, Box Has Auxillary Switch., "wells" Knob [ 2-3/8" Dia ] [ Off-hi-8-2-lo] [mount .187"], [ Flat Up ] # 22-1074., [ Gen Use (1-10) # 22-1002, "wells" Knob # 22-1253 Off-205-70, Wells Warmer/hot Dog Steamer Hd10 Hw10 Hw106 Hw/smp

