Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart WS-57728
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg WS-57728 Contactor 2p 30/40a 208/240v
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | WS-57728 |
| Manufacturer Part # | WS-57728 |
| Height | 3.13" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 3.88" |
| Weight | 0.95 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg WS-57728 Hartland Contactor, 2 Pole, 208/240 Volt, 30 Amp Inductive, 40 Amp Resistive, 10-32 Screw Combo With Quick Connector

