- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Star Mfg Y7413 Kettle Element 120v 1000w 6" Dia.
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | Y7413 |
| Manufacturer Part # | Y7413 |
| Height | 1.5" |
| Width | 6" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg Y7413 Popcorn Kettle Element [ 120v 1000w 1ph ] [ 6" Dia. ], [terminals Screw 10-32 No Screws, For Screw Use # 26-2345 Ss Screw 10-32 X 1/4", Star 39-a 39d-a 39r-a 39s-a 39s-as 39s-gwp 86s 86ss
