Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart Z6863
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Mfg Z6863 Toggle Switch 1/2 Dpdt Ctr Off
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | Z6863 |
| Manufacturer Part # | Z6863 |
| Height | 0.75" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg Z6863 [ Toggle ] [ Fits Hole 1/2" ] [ On/off/on ], [ Dpdt ] (ctr-off) ] [ Terminals 6ea (1/4" Tabs) ], [ Amp/volt 20a/125v-277v ] [ Color -black/silver], [ Toggle Has Double Flats ], American Permanent Ware Toaster At-10 At-30, Hoshizaki Ice Machine Ice/off/wash All Cubers, Keating Fryer Electric Units W/4 Indicator Lights., Savory Toaster Rt-2 Rb-33, Star Cg(10 14 28) Gr(10 14 28), Vulcan Dishwasher 3d20 3d20lt 3d20t 3d20tf, 16btf Cd20 Cd20lt Cd20t Cd20tf Cu-16bta Cu-16btf, Cu-16btr R-16bta., Fryer Hef22 Hef22f. 85mf Portable Filter.

