Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steel Works Stainless SW2124C Heavy Duty Wire Shelf 24"W X 21"D 800 Lbs Capacity
| Manufacturer | Steel Works Stainless |
|---|---|
| Model Number | SW2124C |
| Manufacturer Part # | SW2124C |
| Depth (front - back) | 21" |
| Width (side - side) | 24" |
| Finish | Chrome |
| Height | 1.5" |
| Width | 24" |
| Depth | 21" |
| Weight | 2.53 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steel Works Stainless, SW2124C, Heavy Duty Wire Shelf, 24"W x 21"D, 800 lbs capacity, (4) pieces per box, clips included, chrome, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.

