Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steel Works Stainless SWDOS-1272 Over Shelf Double Tier 18ga/430 Stainless Steel
| Manufacturer | Steel Works Stainless |
|---|---|
| Model Number | SWDOS-1272 |
| Manufacturer Part # | SWDOS-1272 |
| Depth (front - back) | 12" |
| Shelves | Double |
| Gauge | 18 Gauge |
| Width (side - side) | 61" - 72" |
| Construction | Stainless Steel |
| Height | 32" |
| Width | 72" |
| Depth | 12" |
| Weight | 40 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steel Works Stainless, SWDOS-1272, Over Shelf, double tier, 18ga/430 stainless steel, 12" x 72" x 32"H, stainless steel, leg and socket stainless steel, Bracket
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
