Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steel Works Stainless SWDOS-1636 Over Shelf Double Tier 18ga/430 Stainless Steel
| Manufacturer | Steel Works Stainless |
|---|---|
| Model Number | SWDOS-1636 |
| Manufacturer Part # | SWDOS-1636 |
| Width (side - side) | 25" - 36" |
| Construction | Stainless Steel |
| Depth (front - back) | 16" |
| Gauge | 18 Gauge |
| Shelves | Double |
| Height | 32" |
| Width | 36" |
| Depth | 16" |
| Weight | 30 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steel Works Stainless, SWDOS-1636, Over Shelf, double tier, 18ga/430 stainless steel, 16" x 36" x 32"H, stainless steel, leg and socket stainless steel, bracket
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
