Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steel Works Stainless SWP74G Post With Leveling Legs For Wire Shelving 74" Epoxy-Coated
| Manufacturer | Steel Works Stainless |
|---|---|
| Model Number | SWP74G |
| Manufacturer Part # | SWP74G |
| Type | Stationary |
| Finish | Epoxy Coated, Green |
| Post Height | 70 - 79 Inches |
| Height | 74" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 4 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steel Works Stainless, SWP74G, Post with Leveling Legs for Wire Shelving, 74", Epoxy-Coated, Green, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
