Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steel Works Stainless SWSOS-1660 Over Shelf Single Tier 16" X 60" X 18"H
| Manufacturer | Steel Works Stainless |
|---|---|
| Model Number | SWSOS-1660 |
| Manufacturer Part # | SWSOS-1660 |
| Gauge | 18 Gauge |
| Depth (front - back) | 16" |
| Width (side - side) | 49" - 60" |
| Shelves | Single |
| Construction | Stainless Steel |
| Height | 18" |
| Width | 60" |
| Depth | 16" |
| Weight | 24 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steel Works Stainless, SWSOS-1660, Over Shelf, single tier, 16" x 60" x 18"H, 18ga/430 stainless steel, stainless steel leg and socket, stainless steel bracket
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
