Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steel Works Stainless SWT-2042 Service Cart 19-3/4" X 42-1/2" X 37-7/8"H 3-tier Trolley
| Manufacturer | Steel Works Stainless |
|---|---|
| Model Number | SWT-2042 |
| Manufacturer Part # | SWT-2042 |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Construction | Plastic (unspecified) |
| Approx. Shelf Width (long side) | 40” - 44” |
| Color | Black |
| Height | 37.87" |
| Width | 42.5" |
| Depth | 19.75" |
| Weight | 37 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Steel Works Stainless, SWT-2042, Service Cart, 19-3/4" x 42-1/2" x 37-7/8"H, 3-tier trolley, round tube handle, aluminum tubing, 4" casters with (2) brakes, plastic shelves, grey or black
