Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite 18040570 Coupe Bowl 27.0 Oz 8.5" X 1.5" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 18040570 |
| Manufacturer Part # | 18040570 |
| Material | Ceramic |
| Type | General Usage |
| Size | 8" |
| Ounce Capacity (approximate) | 27 Oz |
| Geometric Shape | Round |
| Height | 1.5" |
| Weight | 14.24 lbs |
| UPC | 05018461852910 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 18040570, Coupe Bowl, 27.0 oz, 8.5" x 1.5", florinne, steelite, round, alumina vitrified, 12 per case, (stock item) (Packed By: 1 Dozen)
