Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite 499101Q014 Maxi Tumbler Glass 17.0 Oz. 3.5"W X 4.75"H - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 499101Q014 |
| Manufacturer Part # | 499101Q014 |
| Material | Glass |
| Capacity | 17 - 24 Oz |
| Height | 4.75" |
| Width | 3.5" |
| Weight | 7.9 lbs |
| UPC | 8004360096774 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 499101Q014, Maxi Tumbler Glass, 17.0 oz., 3.5"W x 4.75"H, Soda Lime, Sapphire Blue, Bormioli Rocco, Exclusiva (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)

