Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite 62566FP815 Rim Pasta Bowl 19.0 Oz 11.0" X 2.0" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 62566FP815 |
| Manufacturer Part # | 62566FP815 |
| Geometric Shape | Round |
| Material | Porcelain |
| Type | Pasta |
| Size | 11" |
| Ounce Capacity (approximate) | 19 Oz |
| Height | 2" |
| Weight | 27.56 lbs |
| UPC | 05018461829691 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 62566FP815, Rim Pasta Bowl, 19.0 oz, 11.0" x 2.0", Adelina, Willow Rim Green, Folio, Round, Porcelain, (NON STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)



