Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite 7125TM072 Bowl 1.5 Qt 9.375" X 2.5" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 7125TM072 |
| Manufacturer Part # | 7125TM072 |
| Shape | Round |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 8" - 9" |
| Color | White |
| Capacity (approximate) | 1 Quart (32 - 63 Oz) |
| Height | 2.5" |
| Weight | 10.82 lbs |
| UPC | 05018461803325 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 7125TM072, Bowl, 1.5 qt, 9.375" x 2.5", Revel, Coral, Round, Creations Melamine (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
