Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite 7126TM076 Platter 14.0" Revel - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 7126TM076 |
| Manufacturer Part # | 7126TM076 |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Size | 14" |
| Width | 14" |
| Depth | 8" |
| Weight | 13.14 lbs |
| UPC | 05018461803448 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 7126TM076, Platter, 14.0", Revel, Turquoise, Rectangle, Creations Melamine (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

