Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite 7803ZM6007 Tray/Plate 14.0" X 6.5" X 1.125" Rectangular - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 7803ZM6007 |
| Manufacturer Part # | 7803ZM6007 |
| Plastic Type | Melamine |
| Shape | Rectangular |
| Size | 14" - 15" |
| Color | Black |
| Height | 1.13" |
| Width | 14" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 10.47 lbs |
| UPC | 05018461803608 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 7803ZM6007, Tray/Plate, 14.0" x 6.5" x 1.125", rectangular, Raven, Creations Melamine (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
