Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite 82132AND0136 L/S Rectangle Tray 13.375" X 6.0" X 0.75" Lahari - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 82132AND0136 |
| Manufacturer Part # | 82132AND0136 |
| Short Side | 7" |
| Long Side / Diameter | 13" |
| Shape | Rectangular |
| Material | Bone China |
| Height | 0.75" |
| Width | 13.38" |
| Depth | 6" |
| Weight | 17.2 lbs |
| UPC | 05018461776704 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 82132AND0136, L/S Rectangle Tray, 13.375" x 6.0" x 0.75", Lahari, William Edwards, Rectangle, Bone China, Composed of classic and contemporary shapes, the Lahari Collection radiates a minimalist yet sophisticated design that gently orchestrates an impressive stage for culinary excellence. A delicate wave-like pattern proudly adorns each piece, offering a lustrous shimmer through a raised white mica that effortlessly coordinates a desired dining experience. Ideal for banqueting and upscale catering, Lahari presents a fresh and timely appeal for both contemporary and traditional dining rooms. (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)
