Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite 9119C1228 Bowl 1.125 Qt 10.0" X 2.125" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 9119C1228 |
| Manufacturer Part # | 9119C1228 |
| Size | 10" |
| Material | Ceramic |
| Type | General Usage |
| Ounce Capacity (approximate) | 36 Oz |
| Height | 1.75" |
| Weight | 20.2 lbs |
| UPC | 05018461794388 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 9119C1228, Bowl, 1.125 qt, 10.0" x 2.125", round, coupe, alumina vitrified ceramic, Steelite Distinction, Alina (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)


