Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite 9119C1229 Bowl 21.75 Oz 8.0" X 1.75" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | 9119C1229 |
| Manufacturer Part # | 9119C1229 |
| Geometric Shape | Round |
| Material | Ceramic |
| Type | General Usage |
| Size | 8" |
| Ounce Capacity (approximate) | 21 Oz |
| Height | 1.75" |
| Weight | 14.4 lbs |
| UPC | 05018461794395 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, 9119C1229, Bowl, 21.75 oz, 8.0" x 1.75", round, coupe, alumina vitrified ceramic, Steelite Distinction, Alina (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)


