Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite GWSMS9CV Sauce Pan 11.83 Oz 7.125" X 3.5" X 3.625"
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | GWSMS9CV |
| Manufacturer Part # | GWSMS9CV |
| Material | Stainless Steel |
| Cover | Without Cover |
| Handle | Riveted Handle |
| Capacity | .3 - .9 Qt |
| Height | 4.25" |
| Width | 3.63" |
| Depth | 3.63" |
| Weight | 2.7 lbs |
| UPC | 05018461761014 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, GWSMS9CV, Sauce Pan, 11.83 oz, 7.125" x 3.5" x 3.625", Unique, Stainless Steel, Industrial Vintage Look, Genware Vintage Copper (minimum = case quantity, 6 each per case) (STOCK item) (Packed By: Cs)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.


