Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite GWSRD16GDV Dish 23.0 Oz 6.25" X 2.125"
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | GWSRD16GDV |
| Manufacturer Part # | GWSRD16GDV |
| Depth | 2" |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 6" |
| Capacity | 31 Oz (and Under) (less Than 1 Qt) |
| Height | 2.25" |
| Width | 7.75" |
| Depth | 6.25" |
| Weight | 4.1 lbs |
| UPC | 05018461779316 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, GWSRD16GDV, Dish, 23.0 oz, 6.25" x 2.125", Round, Stainless Steel, Industrial Vintage Look, Genware Vintage (minimum = case quantity, 6 each per case) (STOCK item) (Packed By: Cs)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.


