Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite GWSSD18BKV Dish 17.5 Oz Genware Vintage Black
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | GWSSD18BKV |
| Manufacturer Part # | GWSSD18BKV |
| Color | Blacks |
| Material | Stainless Steel |
| Depth | 5" |
| Size | 9" |
| Capacity | 31 Oz (and Under) (less Than 1 Qt) |
| Height | 1.88" |
| Width | 9.5" |
| Depth | 5.38" |
| Weight | 3.65 lbs |
| UPC | 05020403116486 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, GWSSD18BKV, Dish, 17.5 oz, Genware Vintage Black, Stainless Steel, Industrial Vintage Look (minimum = case quantity, 6 each per case) (STOCK item) (Packed By: Cs)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

